Trükitehnoloogia areneb pidevalt, tuues turule uuenduslikke lahendusi, mis muudavad meie arusaama prindimaailmast. Üks sellistest innovatsioonidest on seinaprinter, mis on eriti pälvinud sisekujundajate tähelepanu. See artikkel heidab pilgu seinaprinteri arengule, keskendudes ettevõttele wallPen, mis on seadnud standardid selles valdkonnas. Kokkuvõtlikult ja etteruttavalt – esimesed seinaprinterid valmistati Hiinas, kuid märkimisväärsete tulemustega tootearendus toimus Saksamaal.

Esimesed sammud ja esialgsed väljakutsed
Seinaprinteri kontseptsioon Euroopas sai alguse 2015. aastal, kui Saksamaa ettevõtja Andreas Schmidt avastas Alibaba veebilehel Hiinas valmistatud seinaprinterid. Tema huvi viis esimese printeri tellimiseni, kuid esialgsed kogemused olid täis tehnilisi raskusi. Nende probleemide hulka kuulusid tindilekked ja mehaanilised rikked. Schmidt ei heitunud ning otsustas luua enda seinaprinteri, mis vastaks kõrgematele standarditele.

wallPeni sünd ja areng
Andreas Schmidti visioon ja järjekindlus viisid wallPeni loomiseni. Ta alustas kvaliteetsete komponentide hankimist ja töötas välja spetsiaalse tarkvara. Ehkki wallPeni arendamisel tekkisid mitmed takistused, nagu programmeerimisprobleemid, suutis Schmidt need ületada ja saavutas 2016. aasta juunis esimese eduka seinatrüki.

Turuletoomine ja kasv
Peale edukat prototüüpi järgnes ettevõttele kiire kasv. wallPeni kvaliteet ja võimekus tõid rahvusvahelist tähelepanu, mille tulemusel suurenes tellimuste arv märkimisväärselt. 2018. aastal esitleti uuendatud mudelit E1plus, mis tõi kaasa tehnilisi täiustusi ja uue disaini. Ettevõte jätkas oma tehnoloogia arendamist, tutvustades veelgi edasiarendatud tarkvaraversioone ja laiendades oma ruume.

Jätkuv innovatsioon ja tulevikuplaanid
wallPen ei peatunud oma arengus. Uute funktsioonide ja tarkvarauuenduste kaudu jätkas ettevõte kasvamist, saavutades isegi pandeemia ajal märkimisväärset edu. 2021. aastal esitlesid nad wallPen E2 mudelit, mis tõi kaasa suuremaid innovatsioone ja printimisvõimalusi. Ettevõte laiendas ka oma meeskonda, et toime tulla suurenenud nõudluse ja arengutega.

Kokkuvõte
Seinaprinterid on muutmas sisekujunduse maailma, ja wallPen on selle revolutsiooni eesotsas. Ettevõtte pühendumus innovatsioonile, kvaliteedile ja klientide rahulolule on muutnud nad selles valdkonnas usaldusväärseks liidriks. Tänu tihedale konkurentsile ning jätkuvale tootearendusele Euroopas on ka Hiina tootjad viimastel aastatel jõudsalt arenenud ning turule on tulnud mitmed uued tootjad. Kuigi endiselt on Alibaba’s saadaval needsamad seadmed, millega Andreas Schmidt 2015 alustas.

Info ja foto allikas: wallpen.com

Tekkis idee? Küsimus?

Tekkis idee, koostöö mõte, vajad lisainfi või täpset hinna arvutust.