Seinaprintimine on kaasaegne viis ruumi ilmestamiseks, pakkudes unikaalset võimalust tuua kunsti otse teie seintele. Kui olete otsustanud seina muuta põnevamaks seinaprintimisega, võib järgmine küsimus olla: kust leida inspiratsiooni? Seinale printimine on värske teema, et kui hakkad endale pilti valima, siis palju näiteid Eestis väga ei leiagi Siin on mõned ideed, kuidas leida ideid ja lahendusi.

Ideid ja inspiratsiooni netist
Internet on suurepärane koht inspiratsiooni otsimiseks. Kasutades märksõnu nagu “wall painting”, “mural painting” või “wallprint”, leiate hulgaliselt näiteid teiste tehtud töödest mujalt maailmast ja erinevat tehnikat kasutades. Veebilehed nagu Pinterest pakuvad rikkalikult ideid, mida saab kohandada vastavalt teie eelistustele ja ruumi eripäradele. Näiteks Difograaf on loonud spetsiaalse ideede kataloogi, mis sisaldab erinevaud seinaprindi lahendusi ja kujundusi. Paljud näited võivad küll olla kas maalitud käsitsi või kasutades kleebist, kuid kõiki pilte saab ka seinaprinteriga otse seina pinnale kanda.

Koostöö spetsiga
Kuigi internetist leitud ideed on suurepärased inspiratsiooniallikad, on ettevõtetele soovitatav pöörduda professionaalsete disainerite või reklaamifirmade poole. Need spetsialistid, nagu sisekujundajad või graafilised disainerid, oskavad teie soove ja vajadusi kuulates pakkuda personaalseid lahendusi, mis sobituvad teie brändi iseloomu ja ruumi omapäraga.

Lisaks üldistele kujundusideedele saab disainer kaasata ettevõtte tegevusalaga seotud materjale, nagu fotod, kujutised või isegi tekstilised elemendid. See tähendab, et seinaprint võib kajastada ettevõtte tooteid, teenuseid või isegi missiooni ja väärtusi. Näiteks restoran võib kasutada seinaprintidel toiduaineid või kokkamisega seotud stseene, samal ajal kui tehnoloogiaettevõte võib eelistada innovaatilisi või futuristlikke disainielemente jne.

Selline lähenemine mitte ainult ei loo visuaalselt meeldejäävat ruumi, vaid aitab ka edasi anda ettevõtte lugu ja tugevdada brändi identiteeti. Kogenud disainerid suudavad integreerida need elemendid sujuvalt, luues samal ajal kutsuva ja meeldiva keskkonna nii töötajatele kui ka klientidele.

Disaineritel on alati lennukaid ideid, mis muudavad seinaprindi tulemuse tõeliselt ägedaks!

Loodus ja keskkond
Loodus ise pakub lõpmatut inspiratsiooni. Mõelge looduslikele maastikele, taimedele, loomadele või isegi linnavaadetele. Need elemendid võivad pakkuda värviskeeme ja kujundeid, mis sobivad suurepäraselt seinaprintimise projektide jaoks.

Kultuur ja ajalugu: Teine inspiratsiooniallikas võib olla teie kohalik kultuur ja ajalugu. Uurige kohalikke sümboleid, ajaloolisi motiive või kunstistiile, mis võivad teie seintele ainulaadse ja kõnekama tähenduse anda.

Kunstinäitused
Ärge alahinnake traditsioonilist kunsti kui inspiratsiooni allikat. Külastades kunstinäitusi ja galeriisid, võite leida uusi ideid ja stiile, mida saab seinaprintimisel rakendada. Kunstiteosed ja installatsioonid võivad pakkuda värvi, tekstuuride ja kompositsioonide osas ideid.


Olenemata sellest, kas otsite ideid ise või töötate koos professionaalidega, on seinaprintimise võimalused piiramatud. Oluline on leida see, mis kõige paremini väljendab teie isiklikku stiili või ettevõtte identiteeti, luues samas ruumis kaasahaarava ja mõjuva visuaalse elemendi.

Piilu ka ideede lehele, mis meie oleme näideteks ja kohe seinale printimiseks välja valinud.

Tekkis idee? Küsimus?

Tekkis idee, koostöö mõte, vajad lisainfi või täpset hinna arvutust.