Seinaprintimine, millega saab luua muljet avaldavaid suureformaadilisi seinakujundusi on samas ka keskkonnasõbralik valik. Wallprint ehk seinaprintimise tehnika jätkusuutlikkus tuleneb lisamaterjalide, nagu raamid ja aluskatted, puudumisest, aga ka alternatiivide, nagu PVC-kile ja siirdekile meetodi, keskkonnamõjudest.

Seinaprintimisega väldid tavapäraseid materjale, mis on seotud traditsiooniliste seinadisainide ja dekoratsioonidega. Erinevalt lõuendile või muudele aluspindadele trükitud kunstist ei vaja seinaprintimine täiendavaid raame ega aluskatteid. See vähendab oluliselt materjalide tarbimist ja tootmisel tekkivat prügi.

Võrreldes PVC-kilele ja seinale kleepimisega, pakub otse seinale printimine märkimisväärset keskkonnasõbralikkust.  Otseprintimine kõrvaldab vajaduse selliste lisamaterjalide järele, vähendades potentsiaalset saastet.

Lisaks, kui kasutatakse siirdkile meetodit ehk väljalõigatud tähti ja kujundeid, tekib protsessi käigus palju üle jäävat kilematerjale. Seinaprintimine, seevastu, kasutab tinti vaid vajalikus koguses ja piirkonnas, vähendades jäätmete hulka.

Innovatsioon ja jätkusuutlikkus käsikäes
Seinaprintimise tehnoloogia on aja jooksul muutunud üha keskkonnasäästlikumaks. Tindid on muutunud ja printerid efektiivsemaks, vähendades nii energiakasutust.

Seinaprintimine on hea tasakaal disaini ja keskkonnateadlikkuse vahel. See pakub võimalust luua visuaalselt meeldejäävaid teoseid, samal ajal vähendades ökoloogilist jalajälge ja toetades jätkusuutlikumat lähenemist sisekujundamisel. Nii saavad ettevõtted nautida suureformaadilist kunsti, olles samal ajal teadlikud oma valikute mõjust planeedile.

Tekkis idee? Küsimus?

Tekkis idee, koostöö mõte, vajad lisainfi või täpset hinna arvutust.